Menu

Besinlerle Baş Ağrısını Giderme

Para kazanma rehberi
ağrı, baş ağrısı, baş ağrısına iyi gelenler, kadın sağlığı, sağlık önerileri, sağlıklı besinler, somon faydaları, su faydaları, tahılın faydaları, yararlı besinler,

Sağlıklı Besinlerle Baş Ağrısına Son

Baş ağrısı motivasyonu düşüren, enerjinizi tüketen bir sorundur,sebebi ister tansiyon, istert stres olsun baş ağrısı motivasyonu düşüren,enerjinizi tüketen bir sorundur.Sürekli olarak tüketeceğiniz bazı besinler baş ağrısı ile savaşmakta çok yardımcı olur.Elbetteki baş ağrınızın nedenini bir uzman tarafından teşhis ettirip,bir de bu besinleri deneyebilirsiniz.


SU

Baş ağrısının en sık görülen nedenlerinden biri olan susuzlu.Günde 1,5-2 litre su tüketmek orta düzeyde bedensel harekete sahip yetişkin biri için yeterlidir. Eğer spor yapıyorsanız özellikle egzersiz sonrası kaybettiğiniz sıvıyı mutlaka yerine koymanız gerekir.

TAHIL

Her gün tüketilmesi gereken besinler listesinde de yer alan tahıl magnezyum açısından zengin bir gıdadır.Özellikle adet dönemindeki baş ağrılarına oldukça iyi gelen tahılı tüketmek yararlı olacaktır.Diğer magnezyum zengini besinler ise; deniz ürünleri, fındık, çekirdek,avokado ve yeşil yapraklılar.

SOMON

En önemli balık çeşidi olan ve aroması bol, yağlı bir balık olarak bilinen somon diğer balıklara nazaran omega-3 zenginliği ile de anılmakta. İçerdiği yararlı yağlar sayesinde baş ağrısı ile savaşmaktaçok başarılı. Somonu öğlen yemeğinize eklemeniz hem yemeğinizer tatkatacak hem de baş ağrınıza iyi gelecek. Omega-3 açısından zengin bir diğer şeyin keten tohumu olduğunu hatırlayalım.

ZEYTİN YAĞI

Zeytin yağı antioksidan özelliğe sahiptir,zeytin yağı aynı zamanda E vitamini içermekte.Metabolizmada sirkülasyon sağlayan ve hormonlardaki dengeye katkı sağlayan zeytin yağ hemen hemen her öğünde tüketilmeli.E vitamini içeren diğer besinler ise; fıstıklar, fıstık ezmeleri ve kabuklu yemişler.

ZENCEFİL

Zencefil baş ağrısı besinlerinin en güçlülerindendir çünkü anti inflamatuar özelliğe sahiptir.Baş ağrısı çektiğinizde veya kronik baş ağrınız varsa bir bardak zencefilli bitki çayı içmek çok şey değiştirebilir. Zencefil sadece miğde bulantısına iyi gelmez.Para kazanma rehberi
Sonraki Yazılar
« Prev Post
Önceki Yazılar
Next Post »

Henüz Yorum Yapılmamış " Besinlerle Baş Ağrısını Giderme "

Önerilen Yazı
×