Menu

Bebeklerde Pişik Nedenleri Ve Tedavi Yöntemleri

Para kazanma rehberi
Özellikle yaz aylarında daha sık karşılaşılan bebek pişikleri nedenleri ve pişiklere ne iyi gelir bilgilerini sizler için paylaşıyorum.

Pişikten korunmak için bebeğinize özenli bir bakım uygulaması seçmelisiniz. Bez alırken uygun boyda ve kiloda seçmeye özen gösterin, bebeğinizin temizliğini suyla yapın ve çok güzel kurulayın, cildini koruyacak doğru kremler seçin (az sürmeye özen gösterin), bebeğin altını sık sık değiştirin, bebek dışkısını yaptığında bekletmeden değiştirin(çok önemli),her zaman pudra kullanmanız tavsiye edilmez.
Bebeklerin teni çok hassas olduğundan en sık karşılaşılan sorunlardan biri bebek pişikleridir. Bebek pişiklerinin nedenleri daha farklı olabilir. Bezin kalitesiz olması ve bebeğin teninin hassas olması bunlardan bazılarıdır.

Bebeklerin ve dolayısıyla annelerin en büyük sorunları arasında pişik geliyor. Bebeklerin çoğunda görülüyor. Bu durum özenli bir bakımla azaltılabilir yada yok edilebilir. Cildin tahrik olması sonucu pişik yayılır. Ciltteki tahrişe neden olacak durumları saymak gerekirse; bebek bezleri, uzun zaman bebeğin üstünde kalan bez, ıslaklık, bebek beslenmesi, ilaç kullanımı, gerektiği kadar temizlemeyen cilt, kullanılan bezin kalitesi, kullanılan sabun cilt tahrişine ve pişiğe sebep olur.

Pişik oluşmuşsa geçirebileceğiniz bazı uygulamalar

* Her zaman bez içinde tutmayın bazen hava almasına izin verin.

* Eğer pişik oluşmuşsa pudra kullanmayın.

* Bebeğinizin bezini sıkı bağlamayın.

* Krem kullanın

* Sabunlu su ile temizliğini yapın

* Kurularken cildine zarar verecek sertlikte olmayan bir havlu kullanılmalı.

* Mutlaka bir gün ara ile duş aldırın.

*Deniz suyu çok faydalı olduğunuz unutmayınız.

Para kazanma rehberi
Sonraki Yazılar
« Prev Post
Önceki Yazılar
Next Post »

Henüz Yorum Yapılmamış " Bebeklerde Pişik Nedenleri Ve Tedavi Yöntemleri "

Önerilen Yazı
×