Menu

Hamile Kalmayı Kolaylaştıran Yiyecekler

Para kazanma rehberi
Hamile Kalmayı Kolaylaştıran Yiyecekler
Günümüzde hamile kalmak isteyen kişi sağlıklı beslenmenin yanında bazı besinleri de alması gerektiği ortaya çıkmıştır. Bu besinlerin hamileliğe olumlu etki yaptığı ileri sürülmektedir.


Kadınlar bu yiyecekleri yiyerek ve hamile kalmak için gereken adımları eksiksiz yapması halinde istediği sonuca varabilmektedir. Araştırmalarla bu yiyeceklerin gerçekten işe yaradığı görülmüştür.

Hamile Kalmayı Kolaylaştıran Yiyecekler Nelerdir

Fasulye:

Harvard Üniversitesinin yaptığı araştırmada fasulyenin doğurganlığı artırdığını bilimsel deneylerle ispatlamıştır. Nohut, mercimek ve fındıkta aynı etkiyi vermese de yinede bir etkisinin olduğu görülmüştür.

Dondurma:

The Nurses Health STudy araştırmasına göre hamile kalmak isteyen kadın günde 1–2 porsiyon süt ve süt içeren yiyecekleri yemesi halinde hamile kalmayı başarmıştır. Süt ve süt ürünlerinin kadında yumurtlama kapasitesini artırır.

Yapraklı yeşillikler:

Yani ıspanak, marul, roka, brokoli gibi besinler tüketilmesi halinde erkeklerdeki sperm sayısı artmaktadır. Bu da hamileliği olumlu etkileyen bir durumdur. Bu tip besinlerde B vitamini bulunmaktadır. Bu besinleri alan kadında ise yumurtlamayı artırıcı özelliği vardır.

Kabak Çekirdeği:

Kabak çekirdeği yüksek miktarda demir içerir. Demir hamile kalma oranını ifade eder. Çünkü adet dönemlerinde yüklü miktarda demir yitirdikleri için bu demirleri yerine koyması gerekmektedir. 

Tam Buğday Ekmeği:

Hollanda’da bilimsel araştırmalara göre tam buğday ekmeği içindeki karbonhidratlar nedeniyle vücuttaki insülin seviyesini korumaya birebirdir. Vücuttaki yüksek insülin seviyesi gebe kalmayı önleyici bir durumu vardır. Tam buğday bu insülin oranını ayarlamaktadır.

Zeytinyağı:

Vücuttaki insülin seviyesini dengelemesinin yanı sıra yumurtlama ve döllenme aşamasını hızlandırır.

Somon Balığı:


Yapılan araştırmalara göre somon balığı üreme hormonlarının düzenli olmasını neden olur. Üreme organlarındaki kan akışını hızlandırır. Hamile kalmak isteyen kadınlar vücuduna çok iyi bakmak zorundadır. Uykusuz kalmaması, nikotin içerin zararlı maddeleri kullanmaması, ağır kaldırmaması gibi birçok şeye dikkat etmelidir. Her şeyi tam ve doğru yaptığını düşünüyorsa bu yiyecekleri yemesi onun hamile kalmasına olumlu etki yapacaktır. Aksi taktirde ne kadar bu yiyecekler yenilirse yenilsin bir işe yaramayacaktır.


Para kazanma rehberi
Sonraki Yazılar
« Prev Post
Önceki Yazılar
Next Post »

Henüz Yorum Yapılmamış " Hamile Kalmayı Kolaylaştıran Yiyecekler "

Önerilen Yazı
×