Menu

Hamilelik Testi Ne Zaman Yapılmalı

Para kazanma rehberi
Hamilelik Testi Ne Zaman Yapılmalı
Gebelik durumunda şüphesi olan her bayanın dikkat etmesi gereken ilk nokta adet gününde herhangi bir değişiklik olup olmadığıdır. Kadınlar ne zaman adet olacaklarını ve bunun süresini bilirler. Burada belki birkaç günlük bir gecikme ya da öne gelme durumu yaşanabilir ancak bu herhangi bir şekilde sorun teşkil etmez.


Ancak adet tarihinizde ciddi anlamda sizi rahatsız edecek bir sapma olduğunda aklınıza gelecek ilk şeyin gebelik şüphesi olması gerektiğini de bilmeniz gerekir. Böyle durumlarda yapılacak en doğru şey eczaneden alınan bir test çubuğu ile evinizde gebe olup olmadığınızı kontrol etmenizdir. Bu durum size doğru bilgiyi mutlaka verecek ve içinizdeki şüpheleri kaldıracaktır.

Gebelik Testi Sonuçları Doğrumudur 

Gebelik sonuçları evde eczaneden alınan bir cihazla yapıldığı için bazen doğru çıkmadığı da olabilmektedir ancak bunun en doğruyu gösteren yöntemi ise kan testi yapılmasıdır.

Gebelik Testi Ne Zaman Yapılır

Evde yapılan idrar testinde bilinmesi gereken şey cinsel ilişkiye girildikten sonra 15 gün sürenin geçmesidir. Bu süre öncesinde yaptığınız bir testte doğru bilgiyi edinemezsiniz. Tam olarak bilgi alınabilmesi için bu süre oldukça önemlidir. Yani 15 gün süre öncesinde yanılma payınız % 90 olacaktır.

Gebelik Testi Sonucuna Göre Ne Yapılır

 Eğer ki evde yapmış olduğunuz idrar testiniz sonucunda durum pozitif çıkmışsa o zaman bu ciddi bir konudur ve bir an önce sizin kan testi yaptırmanız gerekir. Çünkü siz o teste göre gebesiniz. Ancak sonuç negatif çıkmış ise bu kez kendinizi garanti altına almak için kan testi yaptırmanızı öneririz.

Kanda Gebelik Testi Nerede Yapılır 


Durumu garanti altına almak amacıyla yapacağınız kan testleri için sadece hastaneye gitmeniz gerekmiyor. Bunu sağlık ocakları ve de özel sağlık merkezlerinden ya da kliniklerden yaptırabilirsiniz. Bunun için cinsel ilişkiye girmenizden 1 hafta süre geçmesi yeterli olacaktır.


Para kazanma rehberi
Sonraki Yazılar
« Prev Post
Önceki Yazılar
Next Post »

Henüz Yorum Yapılmamış " Hamilelik Testi Ne Zaman Yapılmalı "

Önerilen Yazı
×